Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
o nás

 

Chovná stanice Od Balcarky vznikla poté, co jsme si zakoupili dvě fenečky hladkosrstého foxteriéra a rozhodli se pro chov pejsků se vším všudy.    Pro toto plemeno  mám slabost  z několika důvodů. Je to  dlouhá tradice, lovecké vlohy a nádherný exteriér.

Vše se stalo asi takto:

Doma jsme mívali od jakživa trpasličího knírače, který celý svůj život trávil na dvorku a také podle toho vypadal. Špinavý, zarostlý, a nevychovaný.

Když jsem vyrostl, tak jsem toužil pořídit si velkého psa a pod  vlivem amerických filmů a seriálů jsem si pořídil fenečku zlatého retrievera. Tato fenečka byla bez průkazu původu. Až čas ukázal, jakou jsem udělal chybu. Začal jsem se také věnovat myslivosti a zde jsem zjistil, že i perfektně vycvičený pes je mi bez složení zkoušek z loveckého výkonu k  ničemu. Zkrátka pes bez PP si na zkouškách a na honu ani neškrtne. Na druhou stranu mě tato fenečka ukázala, jak se má se psem zacházet, aby z něj vyrostl chytrý a  energický jedinec.

Po nějaké době jsem se oženil a manželka mi začala vnucovat myšlenku na nákup "gaučového smetáku". Naše myslivecké sdružení mě zase tlačilo do nákupu loveckého psa, se kterým bych mohl složit zkoušky a vykonávat s ním právo myslivosti. Já měl v oku už delší dobu "foxlíka" a tak jsem postupně přesvědčil manželku i myslivce, že to je ten pravý.

Po dlouhém  hledání a návštěvách u chovatele jsme si pořídili naši první, bílo-černou foxlici, Oumi ze Šilfova dolu. Protože se z Oumi vyklubal pěkný rarášek a manželka toužila po  bílo-hnědé fenečce, tak jsme si pořídili po půl roce druhou fenečku Carmmer Caspra Kelečský poklad (podomácku Cery). Oumi se tím sice zklidnila, ale Cery nám to všechno dvojnásobně nahradila svými rošťárnami.

Oumi ze Šilfova dolu                                                                                                                                                          Carmmer Caspra Kelečský poklad

     

Když obě fenečky  dospěly tak jsem se rozhodl přiblížit Vám náš společný život. Prožili jsme toho spoustu o čem se dá vyprávět, ale  já  chci  představit zejména oficiální výsledky našeho společného snažení (výstavy, zkoušky, lov a chov).

                                                                                                                                                   

 

Po uspěšném složení zkošek a uchovnění obou fen Oumi a Cery, jsem si ponechal fenečku z našeho druhého vrhu Betty od Balcarky. S tou to fenečkou se budeme snažit také skládat zkoušky a výstavy tak uvidíme.

 

Bohužel díky rodinným událostem se nám naše záměry s Betty nevydařily tak jak jsme si představovaly. Po pěti letech jsme se rozhodly Betty darovat do spoluvlastnictví a ponechat si další fenečku po Oumi Happy laidy od Balcarky.

Další nemilou událostí bylo úmrtí naší fenky Zlatého retrievera Niky (2.1.2012). Na její místo jsme pořídili fenku Německého krátkosrstého ohaře Ula z Bošovic kterou plánujeme využívat především pro myslivost.

 

 

TOPlist
Tvorba webových stránek na PageRide.com  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek